blue and silver Gillette razor
Ciało,  Uroda

Depilacja. Co najskuteczniejsze

Depilacja to zabieg polegający na usunięciu z powierzchni skóry niechcianego owłosienia. Metod depilacji jest wiele począwszy od zgalania za pomocą maszynki do golenia poprzez depilator, wosk, pastę cukrową , kremy do depilacji czy laser. Każda z tych metod posiada zarówno swoje wady jak i zalety.

Maszynka – to zdecydowanie najpopularniejszy, najszybszy i najtańszy sposób na usunięcie włosków. Jednak często ( zwłaszcza przy skórze wrażliwej) mogą wystąpić podrażnienia po goleniu. Ponadto włoski odrastają bardzo szybko.
Krem do depilacji – to kosmetyk, który nałożony na skórę rozpuszcza włoski ( należy trzymać go na skórze ok. 20 minut). Włoski bardzo szybko odrastają bo już po ok 3 dniach. Jest to produkt chemiczny dlatego bardzo często podrażnia skórę lub wywołuje wręcz reakcje alergiczne.

Wosk – jest to dość długotrwała metoda pozbycia się owłosienia ( ok. 3 tygodnie). Włosek zostaje usunięty wraz z cebulką, dlatego okres odrośnięcia jest taki długi. Jednak bardzo często po wosku włoski mogą wrastać, a zaraz bo samej depilacji skóra nie wygląda estetycznie ( pojawiają się podrażnienie).

Pasta cukrowa – włoski wyrywane są z cebulką tak jak w przypadku wosku, ale nie występują takie podrażnienia. Ponadto efekt jest długotrwały 9ok. 3 tygodni gładkiej skóry). Pastę cukrową można przygotować samemu. Jednak wykonanie takiego zabiegu jest czasochłonne i wymaga precyzji. Udając się do salonu i wybierając tę metodę zapłacimy więcej jak za depilację woskiem.

Depilator – Działa na zasadzie mechanicznej pęsety. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się od 2 do 3 tygodni, a więc stosunkowo długo. Jednak po tego rodzaju depilacji włoski lubią wrastać. Ponadto jest to zabieg dość bolesny.
Laser – jest to metoda bardzo skuteczna i długotrwała. Zapewnia gładkość nawet na okres ponad roku. Jednak włoski mało napigmentowane czasem mogą być oporne na wiązkę lasera. Ponadto jest to zdecydowanie metoda najkosztowniejsza.

Podsumowując zdecydowanie najlepszą i najtrwalszą metodą jest depilacja laserowa. Jednak zabieg ten należy wykonać w serii. Skóra po zabiegu nie jest podrażniona, a odrastające włoski pomiędzy zabiegami nie wrastają. Jedynym minusem w tej metodzie jest wysoka cena zabiegu. Lecz czy komfort i wygoda nie są tego warte?

Dodaj komentarz