photo of woman holding white and black paper bags
Moda

Jak rozpocząć karierę w branży modowej?

Wiele kobiet interesuje się modą. Zainteresowania te jednak przeważnie ograniczają się do modowych nowinek oraz oraz dobierania stylizacji na czasie. Jest jednak grupa osób, dla których własnie to hobby jest na tyle ważne, by zacząć realizować się w nim zawodowo. Pamiętajmy, ze w tej branży można się realizować na naprawdę różnych stanowiskach. Projektanci, fotografowie, dziennikarze mody, styliści, wizażyści, modelki to tylko część zawodów tak naprawdę związanych z branżą fashion. Pamiętajmy jednak o sporej konkurencyjności. Dlatego warto zastanowić się nad tym, jak zacząć?


Na dobry początek możemy poszukać staży lub praktyk w firmach związanych z branżą modową. Ale własnie dzięki takiemu zaczepieniu się w tym świecie możemy podpatrywać osoby, które już prężnie działają w tej dziedzinie. Zarówno w redakcjach pism na ten temat czy pomagając w trakcie pokazów mody możemy obserwować działania specjalistów. W ten sposób zdobędziemy pierwsze doświadczenia i będziemy mogli zaczepić się w jakimś projekcie na dłużej. W ten sposób wiele osób stało się znanymi stylistami w prestiżowych czasopismach.
Zdobycie pierwszych szlifów w przypadku przyszłego projektanta jest również bardzo ważne. Dzięki tym pierwszym doświadczeniom możemy się przekonać w jaki sposób są traktowani początkujący artyści i jak wiele muszą dokonać, by wybić się w przeciągu kilku lat. Gdy już stwierdzimy, ze nasze projekty są coraz bardziej oryginalne i wartościowe możemy zastanowić się nad promowaniem początków własnej marki.

Warto również przyjrzeć się karierze fotografa. Wielu artystów z tej branży zaczynało od pojedynczych zdjęć dla firm zajmujących się modą lub miało na tyle bogate portfolio, by zainteresować nim właścicieli prężnie rozwijającej się formy branży fashion. Dzięki temu w krótkim czasie można zdobywać doświadczenie już w wybranej przez nas firmie.
Coraz częściej pomocne w rozwijaniu kariery w branży modowej okazują się nasze konta w mediach społecznościowych. Coraz więcej kobiet kształtuje gust mas dzięki swoim koncie na instagramie czy fanpage na facebooku. Regularnie wrzucane zdjęcia ciekawych stylizacji i praktyczne porady zdają się czynić cuda, a zadbana sylwetka pozwala zabłysnąć nie tylko w internecie, ale również w trakcie prawdziwych pokazów mody czy w pracy w firmie zajmującej się modą. Warto również pamiętać, że to właśnie od nas zależy, która z gałęzi rozwoju w branży modowej odpowiada nam najbardziej i zacząć pracę na tym, by stało się to naszym sposobem na realizację życiowych celów.

Dodaj komentarz