assorted-color hanging clothes lot
Moda

Rodzaje ubrań

W każdym okresie swojego życia tworzymy jakiś obraz samych siebie. Jest zależny od tego, w jakim jesteśmy wieku, co robimy, czym się interesujemy lub jak chcemy być odbierani przez innych. Ubrania są dobrym tworzywem, by wyrazić to, na czym nam zależy.

Odzież damska najchętniej kupowana przez dorosłe kobiety różni się znacząco od tej kupowanej przez młodzież. Nastolatki by podkreślić swoją przynależność do grupy, często ubierają się dokładnie tak jak koleżanki. Kobieta dorosła o ukształtowanej osobowości pragnie raczej podkreślić swoją wyjątkowość oraz wyjątkowość danej sytuacji.

Pewne wzorce ubioru dla niektórych zawodów określane są przez prawo, tradycję i zwyczaje. Także aktorzy korzystają ze specjalnych strojów. Wykonywanie niebezpiecznej dla zdrowia pracy przyczyniło się do rozwoju tzw. odzieży ochronnej. Właściwie każda sytuacja naszego życia, niezwiązana z tzw. codziennością wymaga innego stroju. Ubranie spełnia wiele funkcji, choć najważniejszym jest na pewno zabezpieczanie ciała przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Może być swoistym kamuflażem, maskować pewne uczucia np. w pracy, po to by wywołać określony efekt. Odpowiednie dobranie damskiej odzieży ma dla kobiet ogromne znaczenie, gdy chcą wywrzeć na kimś pozytywne wrażenie lub wywołać np. pożądanie u partnera seksualnego. Oprócz określonego sposobu zachowania to właśnie ubrania potrafią najlepiej podkreślić wyjątkowość sytuacji, w której uczestniczymy.

Dodaj komentarz