close up photography of woman's right eye
Uroda

Plastyka powiek. Co to jest?

Medycyna estetyczna oferuje coraz to nowe zabiegi mające na celu doskonalenie urody jak i efekty odmładzające. Jednym z tego typu zabiegów jest plastyka powiek, która ma na celu odmłodzenie naszego spojrzenia. W końcu oczy uważane za zwierciadło duszy jest tym elementem, który przyciąga nasz wzrok. Warto zastanowić się, co zrobić, żeby przywrócić naszym oczom blask, czy poczucie atrakcyjności poczucia pewności siebie.


Blepharoplastyka, bo tak fachowo nazywa się ten zabieg wykonuje się u pacjentów dojrzałych, mających już problemy związane wiotczeniem skóry wokół powiek. W końcu wbrew pozorom problem ten prowadzi również do pogorszenia stanu zdrowia, ponieważ może się okazać, ze ten pozornie kosmetyczny defekt ma wpływ na zawężenie pola widzenia. Nie są to już w takim razie zwykłe kurze łapki czy worki pod oczami, ale również problem zdrowotny. ten zabieg chirurgiczny wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Lekarz wykonujący zabieg dokonuje niewielkich nacięć, by usunąć niepotrzebne nadmiary. Blizny po nacięciach ukryte są w naturalnych załamaniach powiek. Możemy również dokonać wyboru, czy chcemy dokonać zabiegu metodą tradycyjną czyli przy użyciu skalpela czy może laserową, przy której mamy do czynienia z większą precyzją a także krótszym czasem powrotu do zdrowia.

Podobnie jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego przygotowanie do plastyki powiek obejmuje zarówno podstawowe badania jak i rozmowę z lekarzem. Warto pamiętać, ze rozmowy te nie obejmują jedynie naszego ogólnego stanu zdrowia, ale również oczekiwanych efektów i możliwych elementach rekonwalescencji. Warto również pamiętać o tym, by po zabiegach przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim przez kilka tygodni po zabiegu należy unikać spania na wznak oraz nadwyrężenia wzroku, a także nadmiernego wysiłku przez przynajmniej miesiąc.. Po około 2 tygodniach od zdjęcia szwów można po raz pierwszy nałożyć makijaż. Warto również pamiętać, by przynajmniej przez rok unikać promieniowania słonecznego, a więc należy chronić okolice oczy przed promieniowanie słonecznym.

Jeżeli chcemy odmłodzić nasze spojrzenie należy również pamiętać by poinformować lekarza o ewentualnych chorobach przewlekłych, które mogą nas wykluczyć z grona osób mogących poddać się zabiegowi. Należy do nich miedzy innymi nadciśnienie tętnicze, cukrzyca czy choroby serca. Pamiętajmy jednak, ze również te nieodmłodzone spojrzenia mogą zachwycać swoim urokiem i głębią. W końcu jak już wspomnieliśmy na początku, są zwierciadłami naszej duszy.

Dodaj komentarz