group of women doing yoga
Zdrowie

Pilates. Podstawowe ćwiczenia

Joseph Pilates urodził się w Niemczech w 1880 roku. Podczas pracy w szpitalu w Anglii w czasie I wojny światowej wynalazł system ćwiczeń dla unieruchomionych pacjentów poprzez mocowanie sprężyn do łóżek. Doskonalił swój system po przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych w latach dwudziestych XX wieku. Jego nowojorskie studio najpierw przyciągnęło profesjonalnych tancerzy, potem aktorów i sportowców.

Zestaw podstawowych ćwiczeń.

1. Podwójne rozciąganie nogi.

Pozycja wyjściowa: połóż oba kolana na klatce piersiowej, obie ręce na kostkach, głowa podniesiona, spójrz na pępek, a następnie oddychaj. W tym momencie rozprostować nogi i ręce za głową i wydychać, doprowadzając kolana do klatki piersiowej, a ręce do kostek. Wykonaj ćwiczenie 10 razy z rzędu. Im bardziej nogi są rozciągnięte poziomo, tym trudniejsze będzie ćwiczenie.

2. Opuszczanie i podnoszenie.

Pozycja wyjściowa: leżysz na plecach z nogami rozprostowanymi w pionie, obie ręce za głową, głowa podniesiona i patrzysz na pępek. Weź długi wdech, gdy opuszczasz nogi, a następnie wydychaj, gdy przywracasz nogi do pozycji pionowej.

3. Ćwiczenie pływackie.

Połóż się na brzuchu z rękami wyprostowanymi z przodu i nogami rozstawionymi szeroko na biodrach. Następnie zdejmij ręce i nogi i uderzaj od dołu do góry rękami i nogami. Wdychać i wydychać przez całe ćwiczenie. Powtórzyć 30 razy.

Przeciwwskazania do stosowania pilatesu.

W przypadku bólu chronicznego, który może być spowodowany poważnymi problemami, przed rozpoczęciem takiego szkolenia należy skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Dodaj komentarz