man wearing eyeglasses with black frames
Kobieta,  Uroda

Pielęgnacja siwych włosów

Włosy w różnych odcieniach siwego stały się hitem. Gwiazdy ulegają tej modzie i stają się jej ambasadorami. Siwy nigdy nie była tak modny, w rzeczywistości jest to nowy blond. Nowoczesny, obrazoburczy, nonkonformistyczny, szary staje się ucieleśnieniem zuchwałości silnych kobiet, które bronią się i chcą zejść z utartych szlaków fryzjerskich. Kolor ten wymaga jednak regularnej i rygorystycznej pielęgnacji.

Koniec z lekceważącymi uwagami o tym, że szarość jest synonimem odpuszczania, szarość daje blask, czyżby to była nowa „fontanna” młodości? Kolor ten nadaje zdrowy wizerunek, wzmacnia cerę – to gwarancja młodości.

Wszystkie odcienie szarości(perłowy, mysi, antracytowy, jasnoszary, pieprzowy) korzystnie się prezentują w świetle reflektorów. Jeśli przeczytasz tę laurkę, a Twoje włosy są naturalnie siwe: koniec z kompleksami, masz szczęście, po prostu musisz o nie dbać. Dla tych, którzy chcą się zdecydować: włosy najpierw muszą być rozjaśnione. Jeśli masz ciemną bazę, wizyty u fryzjera będą systematyczne.

Korzystamy z dostępnej już opieki, podstawowej opieki nad szarymi głowami. Zjawisko żółknięcia jest spotęgowane przez źródła ciepła, chlor, wodę morską, zjonizowane powietrze, w skrócie, chyba że pozostaje się w domu, który jest trudny do ucieczki. W rzeczywistości, włosy składają się z ponad 10% aminokwasów. Jednak wraz ze zjawiskiem zmian, kwasy te pozostawiają żółtawe cząsteczki odpowiedzialne za nieestetyczne refleksy widoczne na szarości.

Szampony do włosów wstępnie siwych są wzbogacone o niebieskie lub fioletowe pigmenty, które neutralizują te niepochlebne refleksy. Te niebieskie szampony powinny być zatem stosowane oszczędnie, aby uniknąć trwałych śladów, ponieważ srebrne włosy są impregnowane wszystkimi pigmentami, w rzeczywistości są prawdziwymi gąbkami. Należy odczekać nie więcej niż 3 minuty, w przeciwnym razie istnieje ryzyko odbicia pastelowego, chyba że jest to pożądany efekt.

Dodaj komentarz