orange petaled flowers
Uroda

Kwiatowe perfumy. Dla kogo?

Słodki zapach kwiatów jest niewyczerpanym źródłem inspiracji dla perfumiarzy. Zapachy kwiatowe zawsze były wielkim sukcesem od czasu ich powstania nieco ponad wiek temu.

Renesans zapachu kwiatowego.

Zapachy kwiatowe nie są pierwszymi, które powstają w perfumerii. Pojawiły się one dopiero na początku XX wieku, dobrze po epoce kolońskiej. Te perfumy, które są bezpośrednio inspirowane najpiękniejszą rzeczą, jaką natura ma do zaoferowania, kwiaty, pochodzą z dwóch głównych rodzin: kwiatostanów, które mają tylko jedną nutę kwiatową, i bukietów kwiatowych, które harmonizują kilka z nich. W rzeczywistości istnieje kilkanaście nut kwiatowych, co czyni kompozycję tego typu zapachu znacznie bardziej złożoną. Ponadto, aby jak najlepiej wykorzystać nuty kwiatowe i upewnić się, że nie wyparowują po kilku minutach, często są one zintegrowane jako nuta serca, z drewnem sandałowym jako podstawową nutą, która sprawia, że są one trwałe.

Różne zapachy kwiatowe.

Zapachy kwiatowe występują w różnych nutach: jest ich około dziesięciu. Po pierwsze, są tacy, którzy mają miękką i świeżą kwiatową bazę, jak duet różowo-fioletowy, który powstał się dzięki Yves Saint Laurenta z Paryża. Istnieją również inne kwiaty, takie jak lilia, jaśmin i tuberoza. Są też inne zapachy kwiatowe, które kojarzą się z różnymi nutami, nawet jeśli nuta kwiatowa pozostaje dominująca: znajdziemy zapachy wodne, drzewno-muskie, pikantne, owocowe lub zielone, o świeżym i dynamicznym zapachu. Ale kwiatową nutą najczęściej stosowaną w perfumerii jest aldehyd, syntetyczna molekuła, która nadaje zapachowi mocniejszy zapach, dzięki czemu trwa.

Dla kogo są te kwiatowe zapachy?

To dość proste, kwiatowe zapachy trafiają do wszystkich. Mają dość silny charakter, nie robiąc z nich zbyt wiele, i są wystarczająco słodkie, nie będąc nudne. Od 7 do 77 roku życia! Bez względu na to, ile masz lat, kwiatowy zapach zawsze będzie odpowiedni.

Dodaj komentarz