person wearing silver ring with black manicure
Uroda

Jak zrobić dobry manicure?

Zrobienie dobrego manicure w domu wymaga dużo praktyki i umiejętności. Nawet jeśli jesteś profesjonalistą w DIY, manicure w domu nigdy nie wydaje się trwać tak długo, jak robią to prawdziwi profesjonaliści. Prostym rozwiązaniem byłaby wizyta w salonie stylizacji paznokci, ale nie zawsze jest to oszczędne pod względem czasu i kosztów.
Według ekspertów od paznokci, oto dziewięć sposobów na utrzymanie idealnego wyglądu paznokci podczas samodzielnego wykonywania manicure.

1. Wybierz odpowiedni kształt.
Pomimo wszystkich modnych kształtów okazuje się, że zaokrąglone paznokcie to najlepszy sposób na uniknięcie rozdarć i zaczepów. Ze względu na gładki kształt jest mniej prawdopodobne, że zacznie się łapać.

2. Pamiętaj, aby wypolerować krawędź paznokci.
Po wylądowaniu na ostatecznym kształcie ważne jest, aby nic nie wisiało na krawędzi. Kiedy paznokcie są mocno opiłowane, ważne jest, aby użyć bufora do paznokci, aby usunąć wszystkie pozostałe resztki spod paznokcia i z boków paznokcia wzdłuż linii naskórka.

3. Odpowiednio przygotuj paznokcie przed malowaniem.
Większość salonów paznokci pozwala namoczyć je przed wyciśnięciem skórek i opiłowaniem, ale profesjonaliści twierdzą, że sucha manis jest bardziej higieniczna i pomaga utrzymać lakier na dłużej. Przed polerowaniem oczyść paznokcie zmywaczem do paznokci lub alkoholem.

4. Nie potrząsaj butelką z lakierem do paznokci.
Wiele osób nadal potrząsa lakierem, gdy się oddziela, i zastanawia się, dlaczego nie kończy się na gładkim manicure. Wiele butelek ma wewnątrz małą metalową kulkę, która pomaga mieszać produkt. Potrząsanie tworzy bąbelki w lakierze i można je zobaczyć, jeśli zastosujesz go wkrótce potem.

5. Dwie cieńsze warstwy są lepsze niż jedna gruba.
Kulki lakieru to po prostu dłuższy czas schnięcia i większe ryzyko rozmazywania. Cienkie i równe warstwy działają najlepiej i wygląd warstwy lakieru na paznokciu jest jednolity..
Ogólnie rzecz biorąc, jedna warstwa lakieru bazowego, dwie warstwy koloru i jedna warstwa wierzchnia. Czasami, jeśli wolisz więcej pigmentu lub kolor wydaje się nieco przezroczysty, trzecia warstwa koloru jest tolerowana.

6. Nałóż produkt trzema pociągnięciami.
Jedno machnięcie i wypadasz? Nie tak szybko. Profesjonalny sposób nakładania to środek, a następnie boki.

7. Unikaj ciepła podczas suszenia mani.
Jeśli chodzi o suszenie, paznokcie wysusz na powietrzu lub użyj podmuchu zimnego – nie gorącego – powietrza, aby pomóc. Ciepło faktycznie zapobiega twardnieniu lakieru. Zimne powietrze działa odwrotnie.

8. Jak najszybciej napraw błędy.
Masz trochę problemu z polerowaniem? To szybkie rozwiązanie. Użyj sztyftu z płaską krawędzią, zanurz go w acetonie i przesuwaj wokół naskórka po każdym paznokciu. W ten sposób nie czekasz do końca, kiedy lakier już wyschnie w szczelinach.

Istnieje jeszcze tysiące innych wskazówek ale te są zasadniczymi jeśli chodzi o dobry domowy manicure.

Dodaj komentarz