Pexels Tirachard Kumtanom 887824 1
Moda,  Uroda

Jak wykonać makijaż w stylu boho?

Styl boho to swoboda, luz i beztroska. Charakteryzuje się on naturalnym wyglądem, podkreśleniem kobiecego piękna i użyciem jasnych kolorów. Makijaż w stylu boho powinien być lekki, ale jednocześnie wyrazisty. W tym artykule opowiemy, jak wykonać krok po kroku makijaż w stylu boho i jakie produkty do niego wykorzystać.

Jak wykonać makijaż w stylu boho?

Boho to popularny styl ubioru, który od lat cieszy się ogromną popularnością. Charakteryzuje się on swobodą, luzem i naturą. Makijaż także może tworzyć wspaniałe połączenie z tym stylem. W tym artykule przeczytasz, jak wykonać makijaż w stylu boho i jakie produkty najlepiej wykorzystać.

Długa trwałość

Jednym z kluczowych elementów, jeśli chodzi o makijaż w stylu boho, jest jego długa trwałość. Zwykle bowiem stawia się na minimalizm i naturalność, ale jednocześnie chce się, aby makijaż utrzymał się w idealnej formie przez cały dzień. Wykorzystanie bezbarwnego pudru utrwalającego z pewnością pomoże w tym zadaniu. Wystarczy go delikatnie rozprowadzić pędzlem na całej twarzy.

Naturalne brwi

Długie, gęste i naturalne brwi to prawdziwy must-have jeśli chodzi o makijaż w stylu boho. Ich uzyskanie nie jest jednak łatwe, a regularne korzystanie z kredki do brwi często w efekcie końcowym wygląda nieco sztucznie. Lepszym rozwiązaniem może być wykorzystanie pomady do brwi. Jest ona znacznie bardziej trwała i pozwala na stworzenie idealnej proporcji.

Delikatny rouge

Boho to styl, który kładzie nacisk na naturalność, dlatego też odcienie, które wybierzemy powinny być subtelne i stonowane, najlepiej bliskie odcieniom skóry. Dobrym wyborem będzie dobry róż w kremie lub płynie, który ładnie wtapia się w skórę i daje efekt zdrowego rumieńca. Delikatne ruchy pędzlem na policzkach wystarczą, aby uzyskać subtelny efekt odświeżającej skóry.

Naturalny kolor ust

Jeśli chodzi o makijaż ust w stylu boho, to zdecydowanie stawiają one na naturalizm. Najlepiej będzie wykorzystać jakiś delikatny kolor odcienia skóry, który podkreśli usta, ale nie będzie przytłaczał. Jeden lub dwa ruchy szminką wystarczą, aby nadawać usta efekt naturalnego koloru.

Oczy

Makijaż w stylu boho stawia przede wszystkim na naturalność, dlatego też oczy powinny być jak najmniej podkreślone, ale zarazem takie, aby zachowały swój indywidualny charakter. Jednym z najlepszych rozwiązań będzie wykorzystanie tuszu do rzęs oraz błyszczyka do powiek. Możemy też pokusić się o nałożenie niewielkiej ilości cieni w odcieniach nude lub brązu. W przypadku makijażu oczu należy jednak pamiętać, że „mniej to więcej”.

Zakończenie

Makijaż w stylu boho to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą wyglądać naturalnie, luzacko i modnie. Dlatego też warto wykorzystać najlepsze kosmetyki, które pomogą nam uzyskać taki efekt. Pamiętajmy, że w przypadku boho, minimalizm i prostota są na wagę złota, dlatego też warto stawiać na jak najmniej efektowanego makijażu.

Dodaj komentarz