votive candle
Ciało,  Uroda

Jak olejek rycynowy działa na zmarszczki?

Olej rycynowy to rodzaj oleju roślinnego. Pochodzi z tłoczonej fasoli rośliny rycynowej i jest stosowany w wielu produktach kosmetycznych i pielęgnacyjnych. Niektórzy twierdzą, że jego właściwości są również przydatne w redukcji zmarszczek mimicznych.

Chociaż olej rycynowy ma wiele właściwości, które mogą pomóc w redukcji zmarszczek, nie ma jeszcze bezpośrednich dowodów na to. Jednak badania wykazały, że olej rycynowy jest skutecznym przeciwutleniaczem i środkiem przeciwzapalnym – oba te czynniki pomagają zwalczać wolne rodniki i mogą spowalniać proces starzenia.

Jak używać oleju rycynowego na skórze?

Aby używać oleju rycynowego na zmarszczki, musisz kupić czysty produkt z oleju rycynowego, najlepiej z ekologicznych roślin oleju rycynowego. Znalezienie olejku w buteleczce z zakraplaczem może ułatwić aplikację. Olejek rycynowy w sztyfcie lub balsamach świetnie nadaje się do stosowania wokół ust.
Niektóre oleje są również wstępnie rozcieńczone innymi olejami roślinnymi, często nazywanymi olejami nośnikowymi, w celu zwiększenia wchłaniania. Możesz samodzielnie rozcieńczyć olej rycynowy w stosunku 1: 1 (1 część oleju rycynowego na 1 część innego oleju).
Oleje z oliwek, pestek winogron i awokado to dobre zalecenia dotyczące rozcieńczania.

Olejek rycynowy pod oczy

Olejek rycynowy można bezpiecznie stosować w okolicach oczu. Wiele osób twierdzi, że pomaga zminimalizować i zredukować zmarszczki w okolicy oczu.

Krok 1: Rano oczyść skórę twarzy i osusz wilgoć.
Krok 2: Umieść jedną kroplę oleju rycynowego na czubku palca. Nałóż go na skórę pod oczami, a szczególnie na miejsca podatne na zmarszczki. Unikaj dostania się oleju do oczu. Olejek można również nakładać na inne obszary twarzy, takie jak skóra w okolicach zewnętrznych kącików oczu, grzbietu nosa oraz w okolicach i między oczami.
Krok 3: Pozostaw na skórze przez około 20 minut, tyle czasu potrzeba, aby olej rycynowy wchłonął się w skórę.
Krok 4: Następnie delikatnie umyj miejsca, w których nałożyłeś olejek. Zastosuj produkty, takie jak nawilżacze, makijaż, kremy kryjące i inne, jak zwykle.
Powtórz te kroki również każdego wieczoru. Aby uzyskać długotrwałe korzyści, codziennie włączaj te kroki do swojej rutyny.

Olejek rycynowy do okolic ust

Jeśli chcesz poprawić wygląd linii uśmiechu i zmarszczek w okolicy ust i warg, olejek rycynowy może być tym, czego szukałaś.

Krok 1: Rano oczyść usta i skórę wokół ust i dobrze wysusz.
Krok 2: Umieść jedną kroplę oleju rycynowego na czubku palca. Nałóż go na skórę wokół ust, szczególnie w miejscach podatnych na zmarszczki. Jeśli masz balsam do ust zawierający olej rycynowy, możesz go również zastosować. Chociaż czysty olej rycynowy może być bardziej skuteczny.
Krok 3: Pozostaw na skórze przez około 20 minut, tyle czasu potrzeba, aby olej rycynowy wchłonął się w skórę. W międzyczasie unikaj picia i jedzenia.
Krok 4: Następnie umyj usta i skórę wokół ust. Stosuj środki nawilżające, makijaż i inne produkty jak zwykle.
Powtarzaj te kroki każdego wieczoru. Aby uzyskać większy efekt, codziennie włączaj te kroki do swojej rutyny.

Olejek rycynowy na czoło

Doniesiono, że olej rycynowy wygładza zmarszczki na czole i pomaga ujędrnić skórę, zmniejszając zmarszczki.

Krok 1: Rano oczyść skórę czoła i dobrze wysusz.
Krok 2: Umieść jedną kroplę oleju rycynowego na czubku palca. Nakładaj na skórę czoła, szczególnie w okolicach brwi.
Krok 3: Pozostaw na skórze przez około 20 minut, tyle czasu potrzeba, aby olej rycynowy wchłonął się w skórę.
Krok 4: Następnie umyj twarz i czoło. Stosuj produkty, takie jak makijaż, kremy i inne, jak zwykle.
Powtarzaj te kroki każdego wieczoru. Aby uzyskać większy efekt, codziennie włączaj te kroki do swojej rutyny.

Dodaj komentarz