blue and brown makeup brush set
Uroda

Dlaczego warto korzystać z pędzli do makijażu?

Nieraz jest tak, że dokładnie ta sama paletka cieni, tyle że użyta przez dwie różne kobiety, daje zupełnie inny efekt. Problem nie leży w samym kosmetyku. Różnice biorą się bowiem z odmiennych metod aplikacji cieni. A za to odpowiadają głównie pędzle do makijażu. Warto zatem z nich korzystać i warto nauczyć się z nimi pracować, by uzyskiwać efekty godne najlepszych wizażystek.

Bez dobrych pędzli nie ma dobrego makijażu i z tym trzeba się niestety pogodzić. A dobrymi pędzlami nie będą maleńkie pacynki, które są dołączane za darmo do produktów. Wiele kobiet wciąż jednak z nich korzysta. Nie chcą kupować kolejnych produktów do makijażu, więc wolą użyć tego, co akurat otrzymały wraz z zestawem cieni. Próbują nanieść taką pacynka kolor na powiekę, a jedynie nieestetycznie go rozmazują i tworzą plamy, które koniec końców wyglądają tak, jak gdyby oko zostało podbite. Nie ma w tym nic atrakcyjnego i nic ładnego. Pacynki mogą być jedynie ostatnią deską ratunku, gdy akurat pędzel się zniszczy lub będzie się na jakimś wyjeździe i zapomni się o zabraniu całej kosmetyczki.

Piękny makijaż to efekt zastosowania nie tylko dobrych kosmetyków, ale też dobrych narzędzi. Najważniejszymi z nich są właśnie pędzle. Każda kobieta powinna zaopatrzyć się w ich porządny komplet.

Dodaj komentarz