woman in blue bikini poking on camera near beach
Ciało

Co ile depilacja laserowa bikini?

Czy wiesz, że jeśli golisz się np. 3 razy w tygodniu, liczba sesji golenia, które wykonujesz, wyniesie 3900 w ciągu 25 lat? Osoby, których włosy rosną szybciej, golą się jeszcze częściej. Jeśli nie chcesz spędzać tyle czasu na pozbywaniu się owłosienia i wciąż kupować maszynek, kremów do depilacji, sesje depilacji laserowej są doskonałą alternatywą.

A więc ile zabiegów laserowych jest potrzebnych? Kilka tysięcy mniej niż golenia! Dokładna liczba zależy od twojego ciała i obszaru, który chcesz wydepilować. Oto kilka informacji, które mogą pomóc w określeniu liczby potrzebnych sesji.

Jak działa ten zabieg?

Zatwierdzone lasery klasy medycznej, emitują silnie skupioną wiązkę światła w krótkich impulsach. Lasery są wrażliwe na kolor, dzięki czemu światło przyciąga pigment melaniny we włosach. Kiedy twoje włosy pochłaniają światło, zamieniają się w ciepło. Następnie ciepło zmienia mieszek włosowy. Po kilku dniach od zabiegu włosy wypadną, a mieszek nie będzie mógł wytworzyć kolejnego włosa.

Kto jest dobrym kandydatem do tego zabiegu?

Zabieg jest bezpieczny dla osób o każdym typie i karnacji skóry. Korzyści mogą czerpać zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jest najskuteczniejszy, gdy występuje kontrast między kolorem włosów a odcieniem skóry. Dobra wiadomość jest taka, że oznacza to, że działa najlepiej na najciemniejszych, najbardziej widocznych włosach. Aby zwiększyć skuteczność zabiegu, w okresie poprzedzającym każdą sesję unikaj ekspozycji na słońce.

Ile sesji będziesz potrzebować i w jakim odstępie czasu?

To zależy od twojego ciała. Każdy ma inną ilość włosów, a włosy rosną w różnym tempie także w okolicach bikini. Aby pozbyć się wszystkich niechcianych włosów z danego obszaru, trzeba zaplanować kilka sesji zgodnie z Twoimi cyklami wzrostu włosów. Liczba potrzebnych sesji depilacji laserowej różni się w zależności od osoby, ponieważ każdy ma inne ciało.
Pomiędzy sesjami zostawia się odpowiednią ilość czasu. Każda sesja może usunąć od 10% do 30% włosów. Z każdą sesją zauważysz postępującą poprawę. Aby uzyskać najlepszy efekt podczas każdej sesji, najlepiej rozstawić je w odstępie od 4 do 6 tygodni. Oznacza to, że w większości przypadków możesz stracić włosy w wybranym miejscu w mniej niż rok.

Dodaj komentarz