Bleu De Chanel perfume bottle
Kobieta,  Uroda

5 błędów, których nie powinno się robić ze swoimi perfumami.

„Trzymaj swoje perfumy w łazience, nie testuj ich przed zakupem” – różne porady słyszymy. Nie zawsze poprawne. Oto 5 błędów, których nie powinno się popełniać ze swoim zapachem, aby ładnie pachnieć przez cały dzień!

1. Umieszczenie swoich ulubionych perfum w łazience.

Perfumy potrzebują suchego miejsca i temperatury pokojowej, aby utrzymać je przez długi czas i w dobrych warunkach. Łazienka nie jest więc najlepszym miejscem do jej przechowywania, ponieważ temperatury zwykle są zbyt wysokie: mogą zmienić kolor i zapach Twojego zapachu. Dlatego zaleca się przechowywanie butelki w sypialni.

2. Pocieraj nadgarstki.

Prawie wszyscy to robimy stosując nasze perfumy: pocieramy nadgarstki przed włożeniem odrobiny perfumu w szyję. Odruch ten nie jest jednak zalecany przez perfumiarzy, ponieważ pocierając nadgarstki, ogrzewamy skórę. To uwalnia enzymy, które mogą modyfikować zapach. Lepiej rozpylać perfumy bezpośrednio na skórę lub ubranie.

3. Rozpylanie w niewłaściwych miejscach.

Aby zachować subtelny zapach swoich perfum, należy je rozpylać w strategicznych miejscach. Uwielbiają ciepłe miejsca, ponieważ pozwalają one na rozwój zapachów przez kilka godzin: szyja, nadgarstki lub tył ucha.

4. Nie testuj swoich perfum.

Perfumerzy zalecają poświęcenie czasu na testowanie zapachu, ponieważ zapach może zmieniać się w ciągu dnia. Aby dowiedzieć się, czy zapach jest odpowiedni dla Ciebie, zacznij od nałożenia kilku kropli na szyję, pod uszy i nadgarstki i nosić go przez cały dzień, aby zobaczyć jak zmienia się zapach. Jeśli chcesz przetestować kilka, powtórz testowanie następnego dnia z nowym zapachem.

5. Nie należy wybierać odpowiedniej formuły.

Jeśli chcesz, aby Twoje perfumy utrzymywały się przez cały dzień, wybierz bardziej skoncentrowaną wodę perfumowaną, która będzie działać przez 4 do 6 godzin. Kto lubi lekkość i subtelność, może zwrócić się do wody toaletowej, mniej skoncentrowanej. Szukasz świeżości? Wybierz wodę kolońską, o bardzo delikatnym zapachu.

Dodaj komentarz