Mount Fuji, Japan
Uroda

Co to manicure japoński?

Manicure japoński to zabieg polegający na wzmocnieniu oraz odżywieniu naturalnej płytki paznokcia. Jak sama nazwa wskazuje zabieg ten wywodzi się z Japonii. Wykonywały go Japonki z arystokratycznych rodzin już ponad 400 lat temu. Ich celem było uzyskanie efektu pięknych oraz zadbanych paznokci.

Zabieg ten wykonywany jest przy zastosowaniu samych naturalnych preparatów, w skład których wchodzą takie składniki jak:

  • Witaminy A , E, B5, H. Odpowiadają one za prawidłowy wzrost płytki paznokciowej.
  • Pyłek pszczeli. Wzmacnia paznokcie. Sprawia, że są one mniej kruche i łamliwe.
  • Keratyna. Jako podstawowy budulec paznokcia odpowiada za jego wzmocnienie.
  • Krzemionka z Morza Martwego. Silnie odżywia paznokcie oraz ułatwia wchłanianie witamin w głębsze jego części.

Manicure japoński przeznaczony jest głównie dla osób ze słabą płytką paznokciową. Borykających się z kruchością oraz rozdwajaniem. Również osoby z nierówną, chropowatą płytką powinny z tego zabiegu skorzystać. Zabieg ten idealnie sprawdzi się po ściągnięciu paznokci żelowych czy hybrydowych. Wzmocni on naturalną płytkę, odżywi, nawilży oraz nada osłabionym paznokciom piękny połysk i zdrowy wygląd. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Jednak, aby dogłębnie wzmocnić paznokcie i cieszyć się ich pięknym wyglądem przez dłuższy okres czasu należy wykonać kilka zabiegów w serii. Najlepiej 4-6 zabiegów w odstępach ok. 2 tygodniowych.

Cały zabieg manicure japońskiego przebiega następująco:

1) Na początku należy odsunąć skórki za pomocą drewnianego patyczka, nadać paznokciom odpowiedni kształt oraz zmatowić całą ich powierzchnią przy pomocy specjalnego delikatnego pilniczka. Na tym etapie płytka paznokcia zostaje odtłuszczona, dzięki czemu zwiększa się jej zdolność chłonięcia składników odżywczych.

2) Następnie w płytkę paznokcia wmasowywana jest pasta, która nadaje im piękny perłowy kolor. Zawiera ona krzemionkę, pyłek pszczeli, witaminy oraz keratynę odpowiedzialne za odżywienie płytki paznokciowej.

3) Kolejnym krokiem jest wmasowanie pyłku mającego utworzyć powłokę na zewnątrz płytki, zamykając składniki odżywcze wewnątrz.

Dodaj komentarz